Menu

Paketa fiskale, cmimi i karburantit rritet me 12 leke per liter

Ne relacionin per paketen e re fiskale thuhet se rritja prej 10 lekesh eshte propozuar, duke pare nivelin me te ulet qe ka Shqiperia per kete takse dhe qe kjo mase lidhet me mbrojtjen e mjedisit Çmimi...

Qytetet me te mira per jete nate neper bote

Kultura shkembehet edhe nepermjet pijeve ne bare, atje ku njerezit jane te relaksuar dhe te sinqerte. Jeni nje turist dhe po kerkoni te kaloni nje kohe te bukur ne jeten e nates? Duke u nisur nga oret...

Gripi dhe ftohja: Si ti parandaloni dhe kuroni

Ai percaktohet si e keqja dimerore! Po flasim per te bezdisurin grip, i cili çdo vit çon ne shtrat miliona femije dhe te rritur. Kolla, ethet, temperatura e larte, dhembja e te gjithe muskujve… keto jane simptomat...

Ja personat qe nuk paguajne tarife shkollore

Publikohen vendimet e miratuar ne mbledhjen e sotme te Keshillit te Ministrave. Qeveria publikon vendimin per shtresat sociale, qe do te perjashtohen ose do t’u reduktohet, tarifa shkollore. Me vendimin e ri te qeverise nuk do te...

Monica Lewinsky: Isha e dashuruar me Presidentin Clinton

Monica Lewinsky deklaroi gjate nje fjalimi e mbytur ne lot, se ajo kishte rene ne dashuri me Bill Clinton. Ajo pershkroi dhimbjen e madhe qe ndjeu kur u be figure e nje skandali seksual dhe e poshterimit...

Ja cfare ndodh kur kerkon te takosh ish-te dashurin

Zjarrfikesve ne Kaliforni u eshte dashur te shkaterrojne nje oxhak te nje shtepie, per te nxjerre prej aty nje grua qe kishte ngecur, ne perpjekje per te hyre ne banesen e ish-te dashurit, i cili e kishte...

Qellohet me arme brenda Parlamentit kanadez

Nje person qelloi me arme jashte dhe brenda Parlamentit te vendit, ne Ottawa. Deshmitaret tregojne se pane nje person qe vrapoi nga Memoriali i Luftes drejt Parlamentit, ku u degjuan me shume te shtena. Nga incidenti nje...

Cifti i ri Selena Gomez dhe Orlando Bloom

Selena Gomez dhe Orlando Bloom jane lidhur bashke? Kengetarja dhe aktori i famshem jane fotografuar ne aeroportin e Los Angeles, teksa ecnin te ndare per t’ju shmangur paparaceve, nmerkohe qe vetem pak momente me heret kishin qene...
123