Lajmet e fundit

Bashkia bllokon parkun e lodrave ne qender te Tiranes

Bashkia e Tiranes ka bllokuar punimet per ngritjen e parkut te lodrave levizese ne rrugen e Kavajes, ne...

Biznesi i varrezes private, 45 dite per marrjen e lejes

Brenda 45 diteve mund te merret leja per hapjen e nje varreze private. Qeveria, ne situaten e krijuar...

IKMT nis shembjen e shtepive te pronareve te demshperblyer

Inspektorati Kombetar per Mbrojtjen e Territorit ka nisur dje aksionin per prishjen e ndertimeve, te cilat pengojne zgjerimin...

Asgjesohen 348 tone ushqime te skaduara

Diten e sotme u ndermor nje aksion per shkaterrimin e nje sere produktesh jashte cilesise, te sekuestruara gjate...

Arta Dade: Fuqizim ekonomik grave

Kryetarja e Komisionit te Jashtem, Arta Dade, ne fjalen e mbajtur ne konferencen e organizuar nga OSBE/ODIHR ne...

Ndalohet regjistrimi i automjeteve me timon ne krah te djathte

Ashtu siç ishte parashikuar me heret, Drejtoria e Pergjithshme e Sherbimeve te Transportit Rrugor nuk do te lejoje...

Thashetheme VIP

Ciljeta: Nuk e kam partnerin xheloz

Ka rrembyer menjehere vemendjen e publikut me fotot e fundit qe ka realizuar se bashku me Noizyn. Ne...

Chris Brown eshte bere baba

Kengetari Chris Brown, ish i dashuri i famshem i Rihanna-s, ka nje vajze nentemuajshe, nena e se ciles...

Elisa Spiropali behet nene

Drejtoresha e Doganave, Elisa Spiropali ka sjelle ne jete vajzen e saj, Nalten. Vogelushja eshte fryti i dashurise...

Lady Gaga, nje hedhje ne liqenin e akullt per bamiresi

Lady Gaga dhe bashkeshorti i ardhshem i saj Taylor Kinney, kane “thyer” akullin e liqenit ne Miçigan. Çifti...

Vivian Canaj: Kontrata ime me Cavalli-n

Edhe pse e re ne moshe ka arritur te kete nje sukses nderkombetar. Vivian Canaj duket se e...

Ronela Hajati: Burrin e dua si Kristian Grei

Femrat kane ngelur te mahnitura nga Grei, por e shohin ate vetem ne boten e filmit dhe jo...

Foto nga Shqiperia
ujevara-sotires
mali-tomorrit
theth
gjiri-shen-andre-vlore

Keshilla Mjeksore

Te luftosh diabetin me tre filxhane caji

Diabeti eshte prej semundjeve kronike me te perhapura vitet e fundit. Vazhdimisht lind nevoja sesi te rrisim kujdesin...

Mjeket: Sa me shume fruta, lengje dhe perime

Ndryshimi i vazhdueshem i temperaturave eshte bere shkak per qarkullimin e nje sere virozash dhe semundjesh, duke prekur...

8 hapa qe mund t’ju shpetojne nga semundjet e zemres

Ndaloni nje moment dhe mendoni per zemren tuaj, muskulin me te çmuar tuajin. Semundjet kardiovaskulare vrane 17.5 milione...

Farat e kungullit largojne stresin

Konsumimi i farave kur jeni te merzitur ose te stresuar eshte zgjedhja e duhur. Ngrenia e farave rrit...

Ja cilat jane vlerat ushqimore te fasuleve

Ne stinen e dimrit fasulet jane ndoshta ushqimi tipik i shqiptareve. Megjithate, duke lexuar vetite shendetesore qe ne...

Shpiket metoda pa dhimbje per te hequr tatuazhet

Ne cilin vend te trupit mund ta beje, te dukshem apo te fshehte? Bardhezi apo me ngjyra? Çfare...

Kuriozitete

Truke per te zgjatur jeten e disa produkteve

Kriza ekonomike, taksat ne rritje dhe shqetesimet e ndryshme shpeshhere e bejne te veshtire jeten e perditshme te...

Pergjimi nuk mjafton per te zbuluar nje tradhti ne cift

Ne shoqerine e sotme, tradhtia eshte nje sjellje fatkeqesisht e zakonshme mes shume te tjerave. Sipas shkencetareve, besimi...

Pitbulli me i madh ne bote

Peshon plot 80 kilogram, dhe eshte Pit bulli me i madh ne bote, duke qene se eshte vetem...

Shkrirja e akullit ne Antarktide do e ndryshoje formen e tokes

Uji po gelltit akullin e Antarktides duke kercenuar ndryshimin e formes se tokes dhe fryrjen e oqeaneve. Teksa...

Gjerat e cuditshme qe mund te bejne pemet

Nje studim i Universitetit te Torontos Scarborough, ka konfirmuar kohet e fundit se pemet kane nje kujtese te...

Soba qe ngroh me kater qirinj

Ne dimer, disa mendojne jo rralle per lendinat me diell, apo i kalojne oret e tyre mes perqafimesh,...