Shpjegimi i Endrrave

Derrase

Ne qofte se shikoni sikur po prisni nje derrase per ta perdorur diku, jeta e nje personi te...

Deshmitar

Ne qofte se shikon sikur te kane thirrur si deshmitar ne gjykate, do te kesh respekt nga ata...

Deshperim

Ne qofte se je I deshperuar do te ndodhe e kunderta. Ne qofte se je beqar, do te...

Det

Ne qofte se shihni det te qete, do te keni sukses ne punet tuaja, ne qofte se e...

Detyre

Ne qofte se shikon se zbaton ne rregull detyren tende, do te fitosh shoqeri te mire nga sjellja...

Deve

Ne qofte se shihni se terhiqni devene, punet tuaja nuk shkojne mire, ne qofte se shihni se keni...

Dezertor

Ne qofte se shikon ne enderr sikur je dezertor ushtrie do te thote se do te te kthehet...

Dhelper

Ne qofte se shihni dhelper, do te perballoni siç duhet, shpifjet e nje shoku tuaj. Ne qofte se...

Dhembi

Ju pret shendet dhe lumturi ne qofte se shihni se keni dhembe te bardhe e te bukur. Parashikohen...

Dhenderr

Ne qofte se sheh qe je veshur dhender, nje semundje e rende ju pret, ne qofte se shihni...

Dhia

Ne qofte se enderroni dhi, do te njihni dashurine dhe lumturine ne jete. Do te lidheni me njeri...

Dhimbje

Ne qofte se sheh ne enderr se diku te dhemb, do te keni shendet, ne qofte se te...

Dhome

Ne qofte se ke dhome te madhe dhe te bukur, do te besh te mira dhe do te...

Dhurate

Ne qofte se shihni qe merrni dhurata nga nje grua e martuar ose jo, do te keni sukses...

Diamant

Merzitje e madhe dhe ne rast se e jep tek dikush, do te çlirohesh nga kjo merzitje. Ne...

Diell

Ne qofte se shihni te linde dielli, eshte mire per te gjithe, per te afermit, per te semuret,...

Dijetar

Ne qofte se je ne te vertete dijetar dhe enderron sikur je, njerezit te respektojne per vlerat qe...

Dimer

Ne qofte se shihni qe eshte dimer dhe ne te vertete eshte vere, do te ziheni me nje...