Rizoto me karkaleca

Duhen:
300 gr oriz (te zi)
400 gr karkaleca
1 Kokerr limon
1 Kokerr qepe te vogel
3 Luge gjelle vaj ulliri
1 Luge gjelle gjalpe
Kripe
Piper i zi

Pergatitja:
Perziejme fillimisht karkalecat dhe u hedhim pak uje te nxehte, i valojme per 5-6 minuta. Ne nje tigan tjeter hedhim pak vaj, 1 kokerr qepe te grire shume holle dhe e trazojme derisa te tretet. Shtojme orizin, e perziejme per 1minut. Fillojme te hedhim leng nga ai i karkalecave. E leme orizin te zieje aq sa citohet dhe ne etiketen e paketimit te tij dhe perpara se ta largojme nga zjarri i hedhim 1 luge gjelle gjalpe per ta bere ate sa me te shkrifet. Ne fund e shoqerojme te zbukuruar me karkaleceta te cilet i vendosem ne furre per 4 minuta. E servirim te ngrohte.

Burimi: Balkanweb